Kaşık Bükme Egzersizleri

iris

Yönetici
12 Ocak 2020
51
71
18
İstanbul
Elle Vurma Tekniği

Enerjiyi metali bükmek için odaklamak için, kollarınızdaki ve ellerinizdeki meridyen noktalarını harekete geçirmeye gereksiniminiz olacak. Derin nefes alarak başlayın. Sadece birkaç dakika içinde bedeniniz boyunca akan ışığın hissedilir deneyimini yaşayacaksınız. Sonra…

Aşama 1 :
Sol kol ile başlayın ve onu önünüzde dik olarak tutun (avuç içi yere baksın). Eliniz ile kolunuza hafifçe vurmaya başlayın, önce omzunuzdan başlayın ve elinize kadar vurarak devam edin.

Aşama 2 :
Elinize ulaştığınızda elinizi avuç içi yukarıya gelecek şekilde çevirin. Sonra elinizden başlayarak omzunuza kadar hafifçe vurmaya devam edin. Bu işlemi sağ kolunuz ile de tekrarlayın. Tüm döngüyü on kere tekrarlayın.

Solunum Tekniği

“Işık İçimde Olsun, Ben Işık Olayım.”
Bu, ilahi enerjiyi taç çakra vasıtası ile çekmek, ve sonra onu kalp çakrasına yaymak anlamına gelir. Bu yüksek merkezleri uyumlayan ve meridyenleri açan enerjinin güçlü bir akışını yaratır. Sadece az bir uygulama gerektirir, ve bir kez teknikte ustalaştığınızda onu birçok başka aktiviteye uygulayabileceksiniz.

Aşama 1 :
Derin bir nefes alarak başlayın, ve Cennetten ilahi ışığı taç çakranızdan içeri ve kalbinize çektiğinizi imgeleyin. Bunu yaparken şu sözleri düşünün: “Işık içimde olsun”. Bu kısa dua bu enerjinin yararlarını hayatınıza çekmenin bir yoludur. Şimdi nefesi yaklaşık üç saniye kadar ciğerlerinizde tutun, ve bunu yaparken kalbinizin ışık ile dolduğunu imgeleyin.

Aşama 2 :
Şimdi nefes verin, ve bunu yaparken ışığın kalbinizden dışarı yayıldığını ve evrendeki tüm varlıkları kutsadığını imgeleyin. Nefes verirken bu sözcükleri yüksek sesle söyleyin: “Ben ışık olayım”. Siz ışık olduğunuzu kabul ediyorsunuz. Siz, sizden ayrı olan bir şeyi yaymıyorsunuz, sizin özünüz olan şeyi yayıyorsunuz. Tekrar nefes alın ve Aşama 1’i tekrarlayın. Bu işleme yaklaşık beş dakika kadar devam edin.

El Çırpma Tekniği

Her iki elinizde bulunan enerji merkezlerini açmak için, her iki elinizi ritmik bir şekilde çırpmaya başlayın. Bu tekniği üç aşamada sunacağız, bunların hepsini deneyin ve kendinize en uygun olanı bulun. Bu egzersiz sadece ellerinizdeki enerji akışını artırmak anlamına gelmez, ayrıca zihni etkin bükme işlemi için hazırlar.

Aşama 1 :
Ellerinizi birbirine vururken, “EVET” sözcüğünün enerjisinin bedeniniz boyunca aktığını hissetmeye başlayın. (Her sözcük bir enerji imzasına sahiptir. Başlamadan önce, “EVET” sözcüğünü hissetmenin neye benzediğini tespit etmek isteyebilirsiniz). Şimdi, elleri çırparken “EVET” sözcüğünün hissi ile uyuşan bir sözcük söylemeye başlayacaksınız. Sözcüğün İngilizcesini kullanmak yerine, Japonca karşılığı olan “Hi” sözcüğünü kullanmanızı tavsiye ederim. Ben bu sözcüğü seçiyorum, çünkü İngilizcedeki karşılığından daha fazla enerjiye sahip olduğu görülüyor. Bunu kendiniz görebilirsiniz. Her el çırptığınızda, enerji ile birlikte “Hi” sözcüğünü söyleyin ve daha da önemlisi, “EVET” SÖZCÜĞÜNÜ HİSSEDİN. Bu asıl anahtardır. Sözcüğün kendisi önemli değildir, ancak “EVET” sözcüğünün enerjisini hissetmek önemlidir. Bunu üç - dört dakika kadar uygulayın. Bitirdiğiniz zaman gözlerinizi kapatın ve yaklaşık iki dakika Nefes Tekniğini tekrarlayın. Kollarınızda ve ellerinizde güçlü bir uğultu hissi deneyimleyebilirsiniz.

Aşama 2 :
Ellerinizi tekrar çırpmaya başlayın ve “HU” sözcüğünü söyleyin. Bu Tanrı anlamına gelen bir Sufi sözcüğüdür ve sesin kendisinin etkisi için seçilmiştir. Onunla uygulama yapın ve size nasıl hissettirdiğini görün. Ellerinizi çırpıp sözcüğü tekrarlarken, “Tanrı’nın Gücünün” tüm bedeninize aktığını imgeleyin. Sadece ellerinizi çırpıp sözcüğü söylemeyin. Onu gerçekten hissedin. Ne kadar çok yaparsanız, daha büyük sonuçlar alırsınız. Bir kez daha, bunu üç - dört dakika kadar uygulayın.

Aşama 3 :
Tekrar el çırpma ile başlayın ve “Açık” (Open) sözcüğünü söyleyin. (“A” sesi için bir kez el çırpın, ve “ÇIK” sesi için bir kez daha el çırpın. Bunu yaparken, ÖNCEDEN açık olduğunuzu onaylayın. Siz açıklık istemiyorsunuz, bunun önceden mevcut olduğunu onaylıyorsunuz. Üç sesin bir araya gelip bir olduğunu hissetmelisiniz: EVET (veya HI), Tanrı (veya HU) ve Açık. Bunlar zihniniz ve kalbiniz ile metali bükmek için kullanacağınız bir enerji alanı yaratır.

Bunlar, bu teknolojiyi uygulamadan önce ısınmak için kullanacağınız egzersizlerdir. Bundan sonraki üç hafta öğrenmeye devam edeceğiz. Bu egzersizleri eğer mümkünse her gün uygulayın. Daha önceden farkında olmadığınız enerji merkezlerinin açıldığını hissedeceksiniz. Bazılarınız özellikle ellerinizde ve kollarınızda enerjinin hücumunu hissedebilirsiniz. Deneyiminiz ne olursa olsun, gereksiniminiz olan oranda açıldığınızı bilin.

Verme Egzersizi

Mümkün olduğu kadar sıkça, karşılaştığınız her insanın kutsallığına odaklanın. Sokakta birileri ile karşılaştığınızda, onlara sessiz bir kutsama gönderin. Bir markette veya başka bir yerde biri ile konuşurken, Hz. İsa ile veya Buda ile veya Hz. Muhammed ile konuştuğunuzu bilin. Gerçekte bu tamamen doğrudur, çünkü Aydınlanmış Olan daima bizim önümüzdedir. Ancak onu başkalarında da görünceye kadar aynı olduğumuzu öğrenemeyeceğiz. (Başkalarının aydınlanmış olduğunu görmeden, kendimizin aydınlanmış olduğunu anlamayacağız). Bundan dolayı, her gün sadece birkaç dakika için bile olsa almayı en çok istediğiniz armağanı verin. Bu, tüm egzersizlerimizde olduğundan daha fazla, sizde mucizevi enerji akışını açacaktır.
 
  • Beğen
Tepkiler: Witch