Uykuya cidden ihtiyacımız var mı?

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? İlla yorulup bir zaman sonra uykuya ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyacı ortadan kaldırabilir miyiz?

• Beğen
Tepkiler: iris ve Apotheous

Apotheous

Yönetici
Yönetici
12 Ocak 2020
50
43
18
Çok denedim az uykuyla yaşamayı. Sonuç hüsran. En az 6 saat uyumadığım günler bir kaç gün sonrası mutlaka eziyete dönüşüyor. Eline kitap alınca uyuya kalıyorsun, sürekli bir asabilik durumu bu gibi ayrıca uyumadan vücudun yorgunluğu tam olarak geçmiyor. Bunlar kendi deneyimimdir.

• Beğen
Tepkiler: Halwyn ve iris

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
Çok denedim az uykuyla yaşamayı. Sonuç hüsran. En az 6 saat uyumadığım günler bir kaç gün sonrası mutlaka eziyete dönüşüyor. Eline kitap alınca uyuya kalıyorsun, sürekli bir asabilik durumu bu gibi ayrıca uyumadan vücudun yorgunluğu tam olarak geçmiyor. Bunlar kendi deneyimimdir.
İnsan limitlerini ne kadar zorlayabilir bilemiyorum. Dediğin şeyler bende de oluyor valla :D.

Superado

Yeni Üye
14 Ocak 2020
15
16
3
Ben 7 yaşımdan beri gecede en fazla 6 saat uyuyorum...Böyle geldi böyle gidiyor, insan metobolizmasının her türlü şarta uyum sağlayabildiğine inanıyorum...

• Beğen
Tepkiler: Halwyn

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
Ben 7 yaşımdan beri gecede en fazla 6 saat uyuyorum...Böyle geldi böyle gidiyor, insan metobolizmasının her türlü şarta uyum sağlayabildiğine inanıyorum...
Bende buna inandığım için böyle bir soru sordum. İnsanın sınırlarının acayip geniş olduğunu düşünüyorum. Shaolin Rahipleri mesela bu konuda çok üstün yeteneğe sahipler. Onlarında ilerisi olabildiğini düşünüyorum.

Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Apotheous ve iris

Simurg

Yeni Üye
24 Ocak 2020
6
11
3
Bu konuda bilimsel araştırmalar yapıldı ve sonuç diyor ki :

* Beyin hücrelerimiz uyku sırasında küçülerek, hücre araları genişliyor ve buradan geçen sıvılar tüm beyni temizliyor. ( Temizleme işlemi uyanık durumda gerçekleşemiyor. )
* Omurilik sıvısı, uyku sırasında omurilikten beyne gönderiliyor ve temizlik işlemi bitince toksinler, vücudun çeşitli noktalarına taşınarak farklı şekillerde uzaklaştırılıyor.

Uykunun, hafızanın onarılmasında ki etkisi kesinlikle kanıtlandı. Kısaca ; uyumak zorundayız.

Vitriol

Yeni Üye
24 Ocak 2020
8
6
3
20
Istanbul
+ Hepsinden En Önemlisi ;

'Pineal Gland' Sadece Uyku Durumu İçerisindeyken Karanlık Altında Çalışıyor. Ancak Uzun Zamandır Kullandığım Bitki Karışımları Sayesinde Uyanıklık Durumundayken Uyarılıp Azda Olsa Çalıştırılabiliyor. Ancak Uyku Şart Maalesef

• Beğen
Tepkiler: iris

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
+ Hepsinden En Önemlisi ;

'Pineal Gland' Sadece Uyku Durumu İçerisindeyken Karanlık Altında Çalışıyor. Ancak Uzun Zamandır Kullandığım Bitki Karışımları Sayesinde Uyanıklık Durumundayken Uyarılıp Azda Olsa Çalıştırılabiliyor. Ancak Uyku Şart Maalesef
Aslında her şey epifiz bezinde. Gizemini hala çözemedik.

Vitriol

Yeni Üye
24 Ocak 2020
8
6
3
20
Istanbul
Aslında her şey epifiz bezinde. Gizemini hala çözemedik.
Tek Önerim Bu Konuda Asla Türkçe Kaynak Kullanmayın. Daha Yeni Huaraz'dan Döndüm. Sade Şekilde Amanita Kullandım, Ve Bir Kaç Çay. NH-N Kesinlikle Kanımda Tepkimeye Girdi Ve Sonuç Olarak Hayal Edilemeyecek Deneyimler Yaşattı.

Türkiye'deki Çoğu Bilgilendirici Adı Altında Yapılmaya Çalışılan Ağızdan Ağza Yayılmış Saçma Bilgiler Var. 'Ayahuasca Çayı İçin Dmt Salgılayın' Bunlar En Başlıca Gelenleri.
Bir Çok Kovan İçerisinde Bunları Anlatmaya Çalışıyorum, Çoğu Bilgiyi Ökültizm Felsefesini Benimseyerek Paylaşmayı Sevmem Ancak Bu Şeyler İnsanlara Zarar Veriyor.

Gerçekten Bu Videolara İnanan Varsa Bu Forumdan Bana Gelebilir Ve İstediği Gibi Deneyebilir, Sonuç Olarak Ellerinde Kalacağı Tek Şey Hiç Olur.
Bu Yorumu Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz İnsanlar Bilinçlenmeli.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: iris

Halwyn

Yeni Üye
18 Ocak 2020
39
38
18
Tek Önerim Bu Konuda Asla Türkçe Kaynak Kullanmayın. Daha Yeni Huaraz'dan Döndüm. Sade Şekilde Amanita Kullandım, Ve Bir Kaç Çay. NH-N Kesinlikle Kanımda Tepkimeye Girdi Ve Sonuç Olarak Hayal Edilemeyecek Deneyimler Yaşattı.

Türkiye'deki Çoğu Bilgilendirici Adı Altında Yapılmaya Çalışılan Ağızdan Ağza Yayılmış Saçma Bilgiler Var. 'Ayahuasca Çayı İçin Dmt Salgılayın' Bunlar En Başlıca Gelenleri.
Bir Çok Kovan İçerisinde Bunları Anlatmaya Çalışıyorum, Çoğu Bilgiyi Ökültizm Felsefesini Benimseyerek Paylaşmayı Sevmem Ancak Bu Şeyler İnsanlara Zarar Veriyor.

Gerçekten Bu Videolara İnanan Varsa Bu Forumdan Bana Gelebilir Ve İstediği Gibi Deneyebilir, Sonuç Olarak Ellerinde Kalacağı Tek Şey Hiç Olur.
Bu Yorumu Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz İnsanlar Bilinçlenmeli.
Dostum bir ara ormus gold falan vardı. Onlara ne diyorsun?